Miq të vjetër/ Noizy i dedikon klip dhe këngë Florian Markut (VIDEO)

Reperi Noizy dhe boksieri Florian Marku kanë një miqësi mjaft të ngushtë. Noizy dhe luftëtari i ringut, Florian Marku që përpara pak javësh fitoi një tjetër duel të rëndësishëm, ditët e fundit janë kthyer në qendër të vëmendjes për shkak të një gjesti të veçantë nga ana e këngëtarit.Ai ka publikuar këngën më të fundit ku Marku dhe sukseset e tij në ring janë temat kryesore të tekstit dhe klipit të veçantë. Në të kombinohen momentet më të bukura të Markut, teksa ai triumfon ndaj kundërshtarëve në ring.

Kampioni i botës, Marku”, dëgjohet në tekstin e këngës.

Florian Marku ka premtuar që këtë verë do të zhvillojë një duel në tokën shqiptare, por ende nuk ka dhënë detaje të tjera, gjë që do mësohet ditët në vijim. Marku ka publikuar dy ditë më parë një postim në Instagram ku bën me dije se po përgatitet për ndeshjen e radhës.

“Të hënën filloj përgatitjen për ndeshjen e radhës, mezi pres të ndeshem prapë dhe t’ju bëj të gjithëve krenar”, shkruan Marku.