Lëkundet Greqia/ Ja epiqëndra dhe sa ishte magnitura…

Greqia është lekundur sot nga një tërmet me magnitudë 4.1 i shkallës Rihter. Sipas Emsc lëkundjet ishin të përqëndruara në zonën detare, 43km kilometra në në juglindje të Prevezës .Dridhja sizmike, u regjistrua, në orën 22:50

Advertisement