Tedi Blushi : “Korçarët varfërohen Sotiraq Filo shton pasurinë !Ai ngjalli “Lëndinën e Lotëve” simbolin e emigrimit ne qytet…

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi, është shprehur se kryebashkiaku Socialist Filo e ktheu Korçën shekuj pas dhe ringjalli “Lëndinën e Lotëve”, simbolin e emigrimit në qytet. Ai shtoi se qytetarët varfërohen, ndersa Filo shton të ardhurat e tij. Komentet Blushi i bëri gjatë një takimi që zhvilloi me të rinjtë e Partisë së Lirisë në këtë qytet.

Blushi tha:

Rilindja e ktheu Korçën shekuj mbrapa, ringjalli “Lëndinën e Lotëve” simbolin e emigrimit ne qytet. I vetmi qytetar në Korçë që shtoi të ardhurat në këtë krizë ekonomike është Kryetari i Bashkisë, Sotiraq Filo. Korçarët varfërohen nga kriza ekonomike. Kryetari i Bashkisë Sotiraq Filo deklaron me shumë të ardhura.

Sotiraq Filo shton pasurinë sepse ka në fokus interesin personal, jo të qytetarëve. Korçarët varfërohen, Kryetari i Bashkisë shton të ardhurat. Fermerët e Korçës janë kthyer në simbol të braktisjes së bujqësisë nga Rilindja. Fermerët hedhin prodhimet në kanal, Niko Peleshi dhe Edi Rama u kërkojnë paturpësisht të jene të lumtur.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.