Aksident i frikshëm në aksin Korçë-Pogradec, Benzi’ del nga rruga dhe përplaset me portën e një ndërtese

Një aksident rrugor ka ndodhur ka pasditen e sotme në aksin nacional Korcë-Pogradec në afërsi të fshatit Gështenjas. Në një foto të publikuar nga ‘JOQ Albania’, shikohet një automjet tip ‘Benz’ i cili ka dalë nga rruga duke u përplasur me portën e një ndërtese. Ky aks rrugor është mjaft problematik, pasi dhe më parë janë regjistruar aksidente të ngjashme, kjo për shkak të mungesës së sinjalistikës dhe ndriçimit .

Gjithashtu, edhe çarja e asfaltit për shtrimin e ujësjellësit të ri ka shtuar riskun dhe rrezikshmërinë në këtë rrugë.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.