Kishte lidhje intime me gruan e tij, shqiptari vret me thikë italianin…

Arrestohet nga policia italiane 47-vjeçari shqiptar që mbrëmjen e djeshme vrau me thikë Nazzareno Paolo Teti, 52 vjeç, në zonën Via Borghesiana në Romë. Burri dyshohet se ka goditur në qafë viktimën e cila po qëndronte në rrugë dhe pas ka ikur. Sipas mediave italiane, motivi i krimit thuhet se është xhelozia e burrit shqiptar për marrëdhënien sentimentale që kishte krijuar mes gruas së tij dhe viktimës.

Hetimet, të kryera menjëherë pas faktit nga ekipi celular i Romës, falë ndihmës së kamerave dhe dëshmive të drejtpërdrejta, të vërtetuara nga lloje të ndryshme hetimesh dhe gjetjesh, çuan në identifikimin e autorit të dyshuar, në një kohë shumë të shkurtër.


I dyshuari është vënë në gjurmë në një parking dhe është arrestuar thuajse në mënyrë flagrante, masë për të cilën Prokuroria Publike i kërkon gjyqtarit hetues vërtetimin e saj. Identifikimi i ndodhur kaq shpejt u bë i mundur edhe falë pranisë së madhe të ekipeve të Policisë së Shtetit në zonë, të forcuar pikërisht në kuadër të festës së Krishtlindjeve, sipas indikacioneve të Komitetit për Rendin dhe Sigurinë Publike.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.