Kapet në Sarandë peshkaqeni “dhelpër” 1.5 metra të gjatë(Video)

Një peshkaqen është kapur sot në mëngjes nga disa peshkatarë në zonën e Sarandës. Mateo Gugashi dhe Spartak Ahmeti kanë kapur një peshkaqen dhelpër, 1.5 metra të gjatë teksa ishin duke peshkuar. Në rrjetat e tyre kishte rënë një peshkaqën i gjatë 1.5 m i quajtur Apepu( peshkaqen dhelpër por që konsumohet) dhe me një peshë 1.5 Kv.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.