Bora mbulon fshatin turistik të Dardhës (Video)

Dëbora ka mbuluar fshatin turistik të Dardhës. Sipas informacioneve bora ka arritur deri në 10 cm në vende të caktuara. Nga km 8 deri në km e 13, kjo është zona që është përfshirë nga reshjet, por nuk janë shënuar problematika. Fatmirësisht qarkullimi i mjeteve po bëhet pa probleme, ndërsa temperaturat mesatare shkon 0 gradë.
Ne akset e tjera rrugore nacionale dhe turistike, nuk ka probleme ne rruge.

Nën bardhësinë e dëborës, Dardha merr pamjen tjetër, e cila i tërheq edhe më tepër vizitorët drejt saj. Mundësia për të ushtruar sportin e skive, gatimet tradicionale, por mbi të gjitha peizazhi i zbardhur, po josh çdo fundjavë edhe qindra vizitorë nga Tirana dhe qytete të tjera.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.