31-vjeçari nga Korça bën thirjen drithëruese :” Jetoj pa drita, babai ka nevojë për paterica…

Mijëra familje shqiptare përballen me varfërinë ekstreme çdo ditë, dhe shumë pak prej tyre janë ndihmuar nga shteti, i cili i ka lënë në harresë. I tille eshte edhe rasti i Marsel Hoxhallarit 31- vjecarit nga Korça i cili vuan nga sëmundja e tokës.
Ai jeton në një kasolle të cilën e kanë ndërtuar së bashku me babain e tij ,që gjithashtu vuan nga sëmundje të rënda si dhe tashmë ,gjendet ne situate edhe me te vështirë ndersa ka të nevojshme levizjen me paterica .

Gjëndja e tyre është e rënduar në kushte ekstreme dhe jetojnë në mungese të energjise elektrike.
Ai kërkon që dikush t’i ndihmojë në këtë moment të veshtire pasi institucionet dhe Bashkia i kanë lëne ne meshirë te fatit prej kohesh.                                                                                                      Video nga Tomas Menkshi

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: