E fundit/ Termeti ‘shkund’ Greqinë, ja sa ishte magnitura…

Greqia është lëkundur nga një termet me mganitudë 4,8 ballë I shkallës Rihter. Sipas mediave Helene, epiqendra e tërmetit ishte 44 kilometra në veri të Heraklionit, ndërsa thellësia 10 kilometra. Tërmeti është ndjerë në disa zona të Kretës.

Aktualisht nuk raportohet për dëme në njerëz apo në infrastrukturë.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: