“Komshinj” me policinë, zbulohet “shtëpia e barit” të shqiptarëve në Belgjikë

Dy shqiptarë janë vënë në pranga nga autoritete belge, me akuzën për kultivim kanabisi. Policët belgë zbuluan se shqiptarët vetëm 100 metra larg komisariatit kishin ndërtuar “shtëpinë e barit” ku kultivonin të qetë kanabisin. Gjatë hetimit u zbuluan lidhjet e paligjshme të energjisë elektrike në Roeselare.

Në momentin e arrestimit dy shqiptarët nuk kanë pranuar lidhjen e tyre me banesën.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: