E fundit/ Tërmet i fortë shkund Greqinë,ja sa ishte magnitura….

Një tërmet me magnitudë 5 ballë të shkallës Rihter është regjistruar pasditen e sotme në Greqi. Tërmeti ka goditur zonën detare pranë Kythnos.
Sipas Institutit Gjeodinamik të Athinës , epiqendra e tërmetit ndodhet 39 kilometra në perëndim-jugperëndim të Kythnos .

Gjithashtu bëhet me dije se tërmeti është ndjerë edhe në vende të ndryshme, si në Atikë dhe Peloponez teksa deri më tani nuk ka njoftime për të lënduar apo dëme materiale.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: