Inter prek finalen/ ‘Dehen’ mediat italiane: “Duaje…Interstanbul…

13 vite pritje për të shijuar një tjetër finale të madhe. Inter rikthehet në majën e Evropës, rikthehet të përjetojë emocionet e finales së Champions League, për më tepër kjo është një finale me shijë të veçantë pasi likuiduan rivalët e përjetshëm, Milanin. Euroderbi nuk kishte shumë histori, i dominuar totalisht nga zikaltërit, me djemtë e Inzaghi-t që kalojnë më tej pas suksesit të pastër 3-0 në dy përballjet direkte.

Amala”, duaje, shkruan Corriere dello Sport në faqen e parë. “Inter në delir”, ishte titulli kryesor i La Gazzetta dello Sport


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: