Ktheheshin nga Janina në Krujë/ Detaje nga përplasja e ‘Mercedesit’ me autobusin në Qafë Thanë….

Detaje nga aksidenti në Qafë Thanë, ku një autobus u përplas me një automjet. Autobusi ka qenë me udhëtarë nga Kruja në një vizitë në Janinë. Mësohet se ishin duke zbritur Qafë Thanën, ndërsa mjeti tjetër ka qenë duke u ngjitur dhe ka humbur kontrollin duke i dalë përpara autobusit. Shoferin i autobusit ka treguar se ka qenë duke zbritur kthesën e Qafë Thanës dhe mjeti i ka prerë rrugën.

Shoferi i autobusit, Ilir Alla: Unë isha duke zbritur kthesën e Qafë Thanës poshtë. Makina që vinte sipër, duke ndërruar marshet, nuk e di mirë, ka marrë kthesën dhe më ka prerë rrugën komplet. Është kthyer në sensin e kundërt jjtë lëvizjes dhe më ka dalë para.


Të njëjtën gjë konfirmojnë dhe dy prej pasagjerëve të pyetur nga gazetarët. Mjeti i vogël i ka prerë rrugën autobusit. Ishim për vizitë, po ktheheshim për në Krujë. Shoferi ishte në rregull, në krahë të vetë. Autobusi ka qenë plot. Mjeti i ka prerë rrugën autobusit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: