Tym nga çatia dhe shtëpia e shkatërruar, dalin pamjet nga aksioni i RENEA-s në Maliq(Video)

Policia ka publikuar pamjet nga aksioni i forcave RENEA për të lokalizuar 62-vjeçarin që nuk pranonte të dorëzohej, dhe fshihej në papafingon e banesës së tij në Maliq. Prej më shumë se 8 orësh forcat e policisë dhe ato RENEA rrethuan banesën e Ramiz Muçollarit, i cili vuante nga probleme t9 shëndetit mendor, duke i bërë thirrje këtij të fundit që të dorëzohet.

Por 62-vjeçari, i ngujuar në banesën e tij, nuk ka pranuar dhe ka qëlluar me armë zjarri drejt forcave të policisë.

Mëngjesin e sotëm RENEA arriti të futej deri në katin e dytë të banesës së tij ndërsa ai qëndronte i fshehur në papafingo. Pas disa tentativash, RENEA ka mundur që ta lokalizojë autorin, por sërish mes tyre, sipas policisë, ka pasur përplasje me armë, e si pasojë Muçollari ka mbetur i vrarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: