Greqia pranon ndihmën për zjarret, Mitsotakis falënderon Shqipërinë…

Ndryshe nga çfarë u raportua më herët, Greqia duket se ka ndryshuar mendje dhe ka pranuar ndihmën e Shqipërisë me një skuadër zjarrfikëse për situatën e rëndë të krijuar në qytetin e Aleksandrupolit. Kryeministri i shtetit fqinj ka bërë një reagim në Twitter,

duke falënderuar Shqipërinë për solidaritetin.

“Falënderimet tona shkojnë për Shqipërinë për dërgimin në Greqi të 48 zjarrfikësve dhe 9 mjeteve, që do të na bashkohen teksa ne po luftojmë flakët në Aleksandropuli. Faleminderit Shqipëri”, shkruan Mitsotakis në Twitter.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: