LËKUNDJE TËRMETI NË VEND, JA EPIQENDRA DHE SA ISHTE MAGNITUDA

Lekundje termeti me magnitudë 4.2 te shkallës Rihter eshte ndiere pasditen e sotme në vend rreth orës 18:46.Sipas faqes qe regjistron termetet, EMSC mesohet se Epiqendra e tërmetit ka qenë Ungrej rreth 11 kilometra në lindje të qytetit të Lezhës.Thellësia e këtij tërmeti ka qenë 10 km dhe sipas EMSC ka pasur një shkallë ndjeshmërie të lartë.Deri tani nuk ka raportime për dëme materiale apo në njerëz.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.