Covid-19/ Të rinjtë britanikë “tërbohen” në klubet e natës

Me fundjavën, erdhën dhe festat e shthurura të britanikëve. Mijëra të rinj janë parë në rrugët kryesore të qyteteve.Disa duket se e kishin tepruar pak me alkoolin dhe janë parë të shtrirë në rrugë, ndërsa të tjerë u shfaqën tejet të lumtur pasi më në fund mund të frekuentonin ambientet e tyre të preferuara.Vajzat u shfaqën me veshje ekstravagante, ndërsa djemtë nuk i kursyen “prapësitë” në rrugë.Probleme u krijuan dhe për policinë, të cilët qëndruan në gatishmëri gjatë gjithë mbrëmjes, për të shoqëruar në rajon të rinjtë që e tepruan me konsumimin e alkoolit.

Këto pamje, janë një dëshmi e qartë se të rinjtë britanikë, sistematikisht “injorojnë” masat e qeverisë përsa i takon situatës së krijuar nga virusi korona.


Ata nuk ndihen të shqetësuar edhe pse vendi i tyre të shtunën shënoi numrin më të lartë të rasteve ditore që prej 8 majit. Ajo që u vu re ishte dhe që distancimi mes tyre nuk respektohej, duke e vështirësuar akoma më shumë punën e autoriteteve policore…

Për më shumë ju ftojmë të ndiqni fotot e mëposhtme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.