Tronditet Portugalia dhe Juventusi/ Kristiano Ronaldo pozitiv me,COVID-19

Cristiano Ronaldo ka testuar pozitiv me COVID-19 gjatë grumbullimit me kombëtaren portugeze.Ronaldo është vetizoluar dhe nuk do të marrë pjesë në sfidën Porugali-Suedi.Pas testit të kryer së fundmi, CR7 ka marrë sot përgjigjen e tamponit e cila rezultoi pozitive. Kujtojmë që sulmuesi i Juventusit është i grumbulluar me kombëtaren e Portugalisë, teksa para 2 ditësh luajti titullar në supersfidën ndaj Francës që përfundoi në barazim 0-0. Lajmi është konfirmuar nga federata portugeze e futbollit, e cila raporton se Ronaldo është pa simptoma dhe në gjendje të mirë shëndetësore.

35-vjeçari është vetizoluar dhe nuk do të marrë pjesë në sfidën Porugali-Suedi. Lajm i keq edhe për Juventusin, pasi do i mungojë të paktën për 2 javë sulmuesi kryesor.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.