COVID 19/ Ç’PO NDODH NË GREQI,JA SA RASTE JANE REGJISTRUAR SOT

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Mësohet se në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë regjistruar 8 viktima dhe 667 raste të reja me koronavirus.Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 26.469 të prekur.Gjithashtu 45 nga personat e infektuar u zbuluan pas kontrolleve në hyrjet vendit fqinj nga pikat kufitare.

Ndërkohë që 87 pacientë po trajtohen të intubuar, 260 të tjerë janë liruar nga ICU.
Sot janë publikuar edhe 8 vdekje të tjera duke shkuar numri në 528 vdekje gjithsej në vend. Dje u raportuan 438 raste me covid, çka tregon se numri i të prekurve është rritur ndjeshëm.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.