COVID 19 GREQI / JA SA RASTE JANE REGJISTRUAR SOT

Pandemia COVID-19 vijon të shkaktojë viktima në Greqi. Mësohet se në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë regjistruar 715 raste të reja me koronavirus.Fatkeqësisht sot betejën me virusin e humbën 7 persona.Numri i përgjithshëm i rasteve me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 31.496 të prekur nga të cilat 55.5% janë burra.

95 pacientë trajtohen me intubim në Njësitë e Kujdesit Intensiv, 11 më shumë krahasuar me dje.


48 të infektuar u zbuluan pas kontrolleve në pikat kufitare të vendit fqinj.

Greqia ka marrë masa të forta kundër përhapjes së koronavirusit, por rastet e infeksionit vijojnë që të jenë ende të larta në vendin fqinj.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.