Rikthehet Skënderbeu ,Mensah mbyll ndeshjen me golin e dytë(VIDEO)

Skënderbeu mund 2-1 Kukësin, në takimin e javës së tetë të Kategorisë Superiore. Pjesa e parë u mbyll pa gola, pavarësisht rasteve ideale që patën djemtë e Memellit. Skuadra korçare do shpërblehej me gol pas 53 minutash lojë. Dëumfour gjuan saktë, duke dërguar topin në rrjetë. I dyti do vinte në minutën e 82-të nga Mensah. Lojtari i Skënderbeut do dyfishonte shifrat, por kishte dyshime për pozicion jashtë loje. VAR nuk vonon dhe e quan të rregullt. U vu re se Mensah ishte në gjysmëfushën e Skënderbeut në nisje të aksionit dhe për këtë arsye realizimi ishte i vlefshëm, me të drejtë. Kukësi realizoi për statistikë vetëm në minutën e fundit shtesë, ku Hila ngushtoi diferencat. Skëndërbeu largohet kështu nga vendi i fundit duke u renditur i teti me 6 pikë. Kukësi është në vendin e dytë me 14 pikë.

FT Skënderbeu 2-1 Kukësi (Doumfour 53′, Mensah, 99′ Hila)

FORMACIONET ZYRTARE

Skënderbeu: Rexhepi; Meksi, Sadriu, Vitija, Dumfur, Vrapi, Mara, Zhan Viktor, Moraesh, Berisha, Mensah.
Trajner: M. Memelli

Kukësi: Tafas, Peposhi, Bytyçi, Lulaj, Ndreca, Sh. Taipi, Gj. Taipi, De Lukas, Milunoviç, Feizhao, Basha.
Trajner: D. Longo