Tërmet në tregun valutor , dollari pëson rrënien e papritur….

Dollari amerikan, nga kuotat e 117 lekëve ka rënë në 114 lekë. Euro nuk ka lëvizur, nga kuotat e një ditë më parë, që kapin shifrën e 116.5 lekëve. Rënie të lehtë ka shënuar sot dhe Paundi britanik. Sot, me 11 nëntor 2022, dollari amerikan blihet me 114 lekë dhe shitet me 116 lekë. Euro blihet me 116.5 lekë dhe shitet 117.2 lekë. Paundi britanik sot blihet me 132.7 lekë dhe shitet me 134 lekë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: