E pazakontë në burgun e Drenovës/ I burgosuri thurr planin epik, e fsheh canabisin në….

Gjatë kontrolleve, një të dënuari i janë gjetur 6 doza të dyshuara kanabis. Sipas informacioneve të siguruara, dozat i janë gjetur të dënuarit Kristaq Izet, brenda qelisë ku vuan dënimin për veprën penale “vjedhje”. Policia e burgut ka arritur t’ia gjejë këtë sasi në gojë, gjatë përpjekjes së të dënuarit për ta fshehur.

Kanë filluar hetimet nga SHKB e burgjeve për të zbardhur plotësisht ngjarjen dhe se si kjo sasi u gjet brenda këtij institucioni.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.