E fundit/ Tjetër tërmet në Korçë…

Lëkundje të tjeta tërmeti janë ndjerë këtë mëngjes në Korçë .Sipas EMSC , epiqendra e tërmetit ka qenë 4 kilometër në veri-perëndim të qytetit të Korçës .Intensiteti i tërmetit ka qenë i ulët dhe nuk raportohet për dëme materiale. Kujtojmë që lëkundje tërmeti u raportuan në Korçë edhe gjatë mbrëmjes së djeshme.

Ndersa shihet qe juglindja ka pasur disa pasgoditje gjatë natës me magnitudë më të ulët.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.