70 MLN euro në sezon/ Cristiano Ronaldo behet “sheik”, prezantohet tek Al Nassr ne Arabine Saudite…

Merr fund ‘telenovela’ Cristiano Ronaldo, pasi sulmuesi portugez është bërë me skuadër të re. Pas largimit nga Manchester United javë më parë, Cristiano Ronaldo më në fund është zyrtarizuar tek skuadra e re dhe ai ka ndërruar edhe kontinent. Ka qenë klubi arab që ka zyrtarizuar portugezin i cili është prezantuar nga drejtuesit e klubit dhe ka marrë fanellën me numrin e tij të preferuar shtatë.

Ronaldo do të ketë trajner francezin Rudi Garcia, ndersa bashkëlojtarë emra të mëdhenj që kanë lënë gjurmë në Evropë si Vincent Aboubakar, Talisca, Luiz Gustavo, Alvaro Gonzalez apo David Ospina.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.