Kupa e Shqipërisë/ Egnatia shtang Skënderbeun në shtesë….

Egnatia ka arritur të fitojë me rezultatin 1-0 në transfertë kundër Skënderbeut. Duhej të vinte minuta e 95-të që rrogozhinasit të triumfonin me Paulauskas. Ky i fundit i afruar në merkaton e dimrit shënoi një supergol duke lënë shije të mirë të mirë në stafin teknik. Kjo ndeshje ishte e vlefshme për 1/8-at e Kupës së Shqipërisë, ndërsa takimi i kthimit do të zhvillohet në datën 2 shkurt.

90+5′- Egnatia befason dhe realizon në minutën e 95′.
90′- Gjyqtari i katërt jep 5 minuta shtesë.
80′- 10 minuta nga fundi, kjo sfidë duket se i po i drejtohet barazimit.
67′- Donald Mëllugja provon nga distanca, por pret portieri Puja.
53′- Gresild Lika provon me një gjuajtje nga brenda zone, por nuk ka shënjestrën e duhur.
46′- Starton pjesa e dytë.


45′- Gjyqtari i katërt jep 2 minuta shtesë. Mbyllet pjesa e parë.

37′- Egnatia pranë golit. Goditje e bukur nga distanca me Kasën, por portieri Ruçi bën mrekullinë.
35′- 10 minuta nga fundi, asnjë rast për t’u shënuar në portat respektive.
27′- Lila provon nga distanca, portieri Ruçi në gatishmëri.
20′- Ndërhyrje e gabuar nga Jurgen Goxha. Emanuela Rusta nuk e kursen kartonin e verdhë.
16′- Rast i mirë për Egnatian, por është portieri Ruçi ai që neutralizon gjithcka.
10′- Të dy skuadrat zhvendosin lojën në mesin e fushës ku duken se po studiojnë njëra-tjetrën.
1’- Starton ndeshja në stadiumin e Skenderbeu.

SKËNDERBEU-EGNATIA 0-1
90’+5′ Paulauskas

SKËNDERBEU: Ruçi, Prençi, Frashëri, Hysolli, Zenullari, Ali, Peçani, Liço, Lika, Vecaj, Sumaila. Trajner: I.Gvozdenoviç.

EGNATIA: Puja, Kacbufi, Selita, Goxha, Atanda, Lila, Kasa, Agbekpornu, Mëllugja, Meçja, Mihana. Trajner: Sh.Duro.

GJYQTARË: E.Rusta, A.Mahmuti, R.Muzhaqi

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.