Skënderbeu ‘godet’ në merkato”, afron një mesfushor dhe një sulmues

Skënderbeu ka goditur sërish në merkato, duke afruar në klub dy futbollistët Savior Goduin dhe Moses Xhunior. Goduin luan si mesfushor qendre ndërsa Moses si sulmues i majtë teksa njihet për shpejtësinë e tij. Dy nigerianët kanë nënshkruar një kontratë 4-vjeçare me korçarët.

Kuqebardhët e mbyllin merkaton me 6 perforcime .Edhe blerjet e bëra me heret ne Janar …si Randy Dumfour, Moraes, Idrizaj e Hyseni do të jenë nën urdhërat e trajnerit Gvozdenovic për të ndihmuar ekipin në objektivin e rikthimit në elitën e futbollit shqiptar.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: