Degradon sherri në Greqi, Shqiptarët përplasen me Romët…

Një episod i rëndë dhune brutale ka ndodhur në Evia të Greqisë, në një lokal nate në zonën e Nea Artakut. Bëhet me dije se ngjarja ka ndodhur në një lokal në Nea Artaki, ku pak pas mesnate një grup shqiptarësh dhe një grup romësh janë përplasur fizikisht. Dy grupet fillimisht kanë pasur një debat, ndërsa më pas ka shpërthyer në dhunë fizike.

Forca të forta policore kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë arrestuar disa persona të përfshirë në përplasjen.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: