Nesër jep vendimi për vulën e PD-së/ Analisti zbulon se çfarë gjykimi do të japë Gjykata….

Nesër Gjykata e Apelit në Tiranë do të vendosë se cilit grup në PD i takon vula dhe e drejta për tu regjistruar në KQZ për zgjedhje. Analisti Poli Hoxha thotë se duke parë veprimet e Sali Berishës, i cili së fundi ka thirrur protestë ditën e nesërme, kur do të mbahet gjyqi për PD-në, vula do t’i kalojë Enkelejd Aliebajt pasi kështu dëshiron qeveria.

“Po të shikosh thirrjen për protestë, thuhet në një nga pikat e protestës që po kërkojnë të na rrëmbejnë legjitimitetin. Mënyra sesi do veprojë Gjykata e Apelit, ose do ta kalojë direkt te Alibeaj, por më e mundshmja është që ta zhbëjë vendimin e gjykatësit Zhukri dhe të kalojë prapë te Shkalla e Parë për një hetim procedurial”, theksoi Poli Hoxha për ”Euronews Albania”.


Pra indirekt vula shkon prapë te Lulzim Basha.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: