U ekzekutuan me kallashnikov ,keto janë 2 gratë e vrara nga ‘monstra’, Dan Hutra

Janë publikuar fotot e 2 viktimave që u vranë me kallashnikov nga Dan Hutra në Paskuqan. Ai shkoi për ish- bashkëjetuesen e tij, Elena Hysa, të cilën e plagosi me thikë dhe vrau motrën e ish-bashkëjetueses Mevlute Hysa 30 vjeç dhe të fejuarën e vëllait të Elena Hysës, gjithashtu 30-vjeçare, Hasime Dafku ….Kjo e fundit, 25 vjeçare ishte në pritje të ëmbël pasi prej 2 muajsh kishte mësuar se ishte shtatzënë.

Ndërkohë që në shtëpinë Hysa, ka pllakosur zia. Familja sot do të përcjellë për në banesën e fundit, te rrejat qe iu pre jeta ne mes…


Hasime Dafku kishte vetëm 2 muaj që ishte martuar dhe vetëm së fundmi kishte mësuar se prej 1.5 – 2 muajshe ishte shtatzënë.
Hasimja ishte motër e 7 vajzave të tjera dhe se nuk kishte vëllezër.
Kjo është një ngjarje tepër tragjike ku një e re që priste të bëhej nënë mbeti e vdekur pa asnjë faj për shkak të dështimit të një sërë mekanizmash që nuk kanë funksionuar nga ana e shtetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: