‘Ëndrra amerikane’ /Nga varfëria e Korçës, në pronar i 18 restoranteve në Amerikë(Video)

Florenc Leshnja është një prej Korçareve që ka arritur Ëndrrën Amerikane ku tashme është pronar i 18 restoranteve në Amerike .                    Kur kemi ardhur ne Usa ne 13 qershor 1999 ,me llotari Amerikane kemi mare lek borxh….  
Fillimisht situata 3 muajt e pare ishte shume e veshtire ,babai akoma nuk hapte valixhet pasi ishte gjithe kohen i zhgenjyer….
Per gjyshërit e mi ikja tone qe si nje vdekje e dyte.                  
Kur erdhem ne Texas ,sikur mu ndal fryma…

Fillimisht nuk gjenim dot pune. Borxhet, por edhe ideja qe nuk kishim karta per tu rikthyer na beri te mendojme te qendrojme atje…Fillisht punën e pare e kam filluar në shperndarjen e picave ,guzhine etj….
por tani kete nivel ku jam sot ,nuk besoj se mund ta kisha arritur ne vend tjeter… Per me teper ndiqni videon e plote.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: