‘Çmendet’ moti, nga temperaturat e larta në rrebeshe shiu…/Ja si do të jetë fundjava…

Moti në fundjavë pritet të jetë nën ndikimin e kushteve ajrore të paqëndrueshme, sipas SHMU-së. Pritet që dita e nesërme të nisë me kthjellime dhe gjatë mesditës do të nisin vranësirat ku priten dhe reshje shiu të cilat hera-herës do të jenë edhe në formën e shtrëngatave afatshkurtër.

Era do të fryjë me drejtim nga veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-8m/s, shoqëruar me valëzim në dete të forcës 1 ballë.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: