Skënderbeu godet në merkato/ Ish-portieri i Lacios dhe kombëtares u-21 vishet bardhekuq…

Me ngjitjen në “Abissnet Superiore”, vjen edhe një goditje e madhe në merkato nga Skënderbeu. Pas largimit të portierit Shkëlzen Ruçi, skuadra korçare ka afruar ish-portierin e Lazios, Marco Alia. Ky i fundit ka qenë gjithashtu pjesë e Kombëtares shqiptare, U-19 dhe U- 21.

Mesohet se palët kanë arritur një marrëveshje totale dhe Alia do të veshë fanellën e Skënderbeut. Ish- gardiani i Lazios ka firmosur një kontratë që do ta mbajë të lidhur me skuadrën korçare për tre sezonet e ardhshme. Marco Alia shihet i veshur me fanellën e Skënderbeut, së bashku me presidentin Takaj dhe menaxherin Serxhio Mezi.

I urojmë suksese Marco Aliajt dhe me sa më shumë ndeshje me rrjetën e paprekur!

(Marco Alia) Ish-portieri i Lacios dhe kombëtares u-21 vishet bardhekuq

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: