Kërkohej për vrasje/ Shqiptari që trafikonte drogë në Greqi, kapet nën shoqërinë e dy vajzave në Zakynthos

Një 35-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke. Ai i shte i dënuar për vrasje para disa vitesh, mirëpo arrestimi i tij u bë i mundur mbrëmjen e djeshme në ishullin Zakynthos, pas një aksioni tre ditor nga policia e Greqisë. Ai u arrestua bashkë me tre persona të tjerë, një 36-vjeçar dhe dy vajza të moshës 23 dhe 26 vjeç, të përfshirë në trafikun e drogës.

Sipas mediave greke thuhet se shqiptari kishte gjetur strehë në ishullin grek, pasi prej vitesh ishte shallur në kërkim për vrasje, vepër për të cilën ishte dënuar 8 vjet e 6 muaj burg.

Gjatë kontrollit efektivët e policisë i gjetën dhe sekuestruan të riut një pistoletë, gëzhoja dhe një thikë.

Gjitashtu, në një video të publikuar nga policia greke gjatë operacionit shihet teksa në në rrënjën e një peme në zonën Kalamaki të Zakynthos, brenda një kavanozi u gjet 3.6 gram kokainë dhe kanabis 6 gram kanabis të papërpunuar.

Gjatë aksionit në fjalë janë sekuestruar sasi të drogave të ndryshme, armë e municione e para, që ishin siguruar nga aktiviteti i paligjshëm.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: