E rëndë në Selanik/ Ekzekutohet me tre plumba shqiptari….

Një 50-vjeçar me origjinë shqiptare u qëllua për vdekje në zonën e Analipsit, në Selanikun lindor. Ngjarja e rëndë ndodhi rreth orës 12:30 të pasdites së kësaj të enjteje, 13 korrik 2023, jashtë një karburanti në rrugën “Solonos”. Shqiptari, identiteti i të cilit akoma nuk bëhet me dije, është qëlluar me tre plumba, të cilët rezultuan fatal për jetën e tij, raportojnë mediat e huaja.

Dëshmitarët që qëlluan në vendin e ngjarjes raportojnë se 50-vjeçari është përleshur me autorin që ishte brenda një automjeti. Në pamjet e një kamera sigurie në afërsi dallohet e gjithë skena e krimit.

Në pak sekonda shfaqet 50-vjeçari jashtë automjetit, i cili tenton të qëlloj drejtuesin me një send në fort që ka në dorë, por sapo tërhiqet, nga brenda makinës shkrepet 3 herë arma dhe burri shqiptar bie në tokë, duke gjetur vdekjen e menjëhershme.

Makina më pas largohet me shpejtësi nga vendi i ngjarjes. Autoritetet policore greke janë vënë në ndjekje të autorit të ngjarjes, por akoma mbeten të paqarta shkaqet e kësaj ngjarjeje të rëndë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: