Besa Shahini lë postin e ministres së Arsimit

Besa Shahini është larguar nga detyra e Ministres së Arsimit rreth 7 muaj para zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare.Ajo e kishte paralajmëruar prej ditësh se nuk do të ishte më pjesë e politikës shqiptare dhe nuk do të merrte pjesë në fushatën zgjedhore për zgjedhjet e ardhshme parlamentare, por largimi i saj kaq herët ka qenë i papritur.Në vend të Ministres Shahini do të emërohet deputetja Evis Kushi.

Ajo vjen nga qyteti i Elbasanit dhe në fillim të këtij viti është zgjedhur edhe kryetare e Partisë Socialiste në këtë qytet.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.