INFEKTOHEN DY MËSUES, KARANTINOHEN 4 TË TJERË NË KORÇË

Sikunder në të gjithë vendin, edhe në Korce këtë të hënë ka startuar zyrtarisht viti i ri mësimor 2020-2021, një vit i pazakontë për shkak të Covid-19.Për 6 mësues në Korçë nuk paska qënë e shkruajtur ti rikthehen auditoreve pasi 2 prej tyre u konfirmuan se ishin pozitiv me kovid ndërsa për 4 mësues të tjerë, që janë kontakte të tyre, janë karantinuar dhe presin përgjigjen e tamponëve.

Ngjarja ka ndodhur 3 ditë më parë dhë mësuesit nuk janë paraqitur sot në ditën e parë të shkollës.Sikundër mësohet mësuesit janë një 40 vjeçare dhe një 60 vjeçare.Dy mësuesit mësohet se janë njëri në shkollë të mesme dhe tjetri në 9-vjeçare.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.