Përplaset makina e policisë kufitare, përfundon jashtë rrugës

Fugoni i policisë së kufirit është përfshirë në një aksident, pasditen e sotme, në aksin nacional Korçë – Pogradec në fshatin Petrushë të Pogradecit.Furgoni i policisë kufitare raportohet se është përplasur me një makine tip Audi dhe per pasojë furgoni ka dalë nga rruga dhe është përplasur me barrierat anesore.Fatmirësisht nga ky aksident ka pasur vetëm dëme materiale.

Si pasojë e përplasjes së mjeteve dhe daljes së tyre nga rruga është dëmtuar dhe muri rrethues i një banesë aty pranë.Policia ndodhet në vendngjarje për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.