Salianji nga Korça-Energji e madhe për ndryshim!

Në një sallë të mbushur plot, Salianji thekson se demokratët kanë përballuar shumë vështirësi dhe padrejtësi gjatë viteve në opozitë, duke denoncuar sipas tij, “qelbin e korrupsionit”.Ai shprehu bindjen për fitoren e thellë të Partisë Demokratike në zgjedhjet e 25 prill


Pjesë nga fjala: “Në Shqipërinë tonë shumë pak kemi dëgjuar të thuhet faleminderit, ju faleminderit dhe mirënjohje për ju, për çdo votë për çdo kontribut. Mirënjohja është kolonë e ndërtimit dhe se bashku kemi ndërtuar tullë më tullë në çdo cep një strukturë të fortë dhe fituese që asgjë se prek dot.

Së bashku kemi përballuar shumë vështirësi dhe padrejtesi vitet e opozites jane te vështira për ju dhe familjet tuaja. E di se sa keni vuajtur ne 8 vite opozitë pa përfituar asgjë, keni dhënë, do jepni sepse ju luftoni për ideale, pavarësisht se ju kane sakatuar ne biznese, ne vende pune, ju kanë presionuar dhe kërcënuar por s’ia kane dale e sdo ia dalin, Ju Jeni Partia Demokratike, partia e lirisë! Çdo përballje me  vështirësitë se bashku kemi menduar përgjegjësinë e gjithë  shqiptareve prandaj nuk tërhiqemi e nuk do tërhiqemi!

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.