Aksident i frikshëm në Pendavinj-Plasë/ Fugoni përplas 75 vjeçarin me biçikletë dhe…

Më datë 19.11.2022, rreth orës 14:15, në rrugën dytësore Pendavinj-Plasë, shtetasi M. M., banues në Librazhd, Elbasan, duke drejtuar automjetin tip furgon, ka aksidentuar biçiklistin R. K., rreth 75 vjeç, banues në fshatin Pendavinj, i cili u dërgua në spital dhe ndodhet nën kujdesin e mjekëve. Me drejtuesin e automjetit M. M., po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.