Bie dëbora e parë në juglindje(Video)

Qarku juglindor i Korçës sot është prekur nga dëbora. Këto pamjet vijnë nga zonat më të larta malore si Mali i Thatë, Mokra dhe fshati Shtyllë në bashkinë e Korçës. Edhe në fshatin Dardhë ka patur reshje bore, megjithëse jo me dendësi. Nuk paraqiten problematika për shkak se reshjet e borës kanë qenë jo të dendura.Temperaturat ditën e sotme shënojnë 9 gradë maksimale dhe 4 minimalja, ndërkohë që ditën e premte pritet që temperaturat të shkojnë nën zero.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.