Degradon sherri në Devoll, burrë e grua rrahin njëri-tjetrin…

Dy persona në rrethin e Devollit janë proceduar penalisht, pasi kanë ushtruar dhunë ndaj njëri-tjetrit. Uniformat blu bëjnë me dije se çifti i bashkëshortëve shtetasi D.T dhe shtetësja A.T, banues në fshatin Braçanj, Devoll kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit. Ndërkohë, materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll referuan materialet në Prokurori dhe filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin D. T. dhe për shtetasen A. T.(bashkëshortë), banues në fshatin Braçanj, Devoll, për veprën penale “Dhuna në familje”, pasi dyshohet se kanë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj njëri-tjetrit.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë, për veprime të mëtejshme.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.