Humbi kontrollin e makinës, plagoset shoferi në Poloskë të Devollit…

Nje aksident me makinë është shënuar mbrëmjen e sotme pranë fshatit Poloskë në Devoll. Sipas njoftimit te policisë mësohet se shtetasi me inicialet M.GJ ka humbur kontrollin teksa drejtonte automjetin e tij duke përfunduar jashtë rruge. Ai është dërguar me urgjencë në spital dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë:

Më datë 24.11.2022, rreth orës 18:30, në rrugën lokale Bilisht-Miras, pranë fshatit Poloskë, shtetasi M. Gj., duke drejtuar automjetin tip “Volkswagen” dyshohet se ka humbur kontrollin dhe automjeti ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar drejtuesi M. Gj., i cili u dërgua në Spitalin e Bilishtit, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën.


Advertisement

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.