Zbulohet lëvizja e papritur e Mitsotakis/ Kryeministri grek viziton Himarën më 7 dhjetor?

Më 6 dhjetor në Shqipëri do të mbahet samiti i Bashkimit Europian me Ballkanin Perëndimor. Në këtë datë pritet që krerët e vendeve të Bashkimit Europian të mbërrijnë në Tiranë. Ndërkohë mes tyre do të jetë edhe kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis.

Por media greke, shkojnë edhe më tej për sa i përket vizitës së Mitsotakis në Shqipëri.


Sipas tyre pas vizitave zyrtare në Tiranë, kryeministri Kyriakos Mitsotakis, javën e parë të dhjetorit do të zhvillojë një vizitë edhe në Himarë. Por deri më tani ende nuk ka detaje lidhur dhe asgjë zyrtare për vizitën në Himarë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.