Tërmet i fortë shkund Greqinë ,ja sa ishte magnitura….

Një goditje e fortë sizmike ndodhi para pak minutash në ishullin e Rodosit në Greqi. Paraprakisht mësohet se tërmeti 5.8 ballë ka rënë mes Rodosit dhe Karpathos, në Egjeun lindor.

Kujtojmë se Greqia është një nga vendet që preket më shumë nga tërmete të tilla, që shpesh herë sjellin edhe dëme të konsiderushme.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.