Emocionuese/ Skënderbeu mposht në finale Skënderajn ,dhe fiton kupën ‘Gjergj Kastrioti’

Top ekipet e volejbollit nga Kosova dhe Shqipëria po zhvillojne ndeshje historike në kuadër të Ligës së përbashkët mes dy shteteve, “Gjergj Kastrioti” .Ky organizim i vjen falë bashkëpunimit të ngushtë midis Federatës Shqiptare të Volejbollit (FSHV) dhe Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK).

Finalja ndërmjet Skënderajt dhe ekipit mik Skenderbeu Korçe ,u mbyll 2-3 me sete në favor të ekipit Skënderbeu ,duke e bere trofeun e tyre per heren e 2-të rradhazi.…🏆🥇


Seti i parë u fitua nga ekipi i Skënderajt, me pas Skënderbeu barazon ,por kjo nuk zgjati shumë pasi rezultati shkoi 2-1 në favor të ekipit të Skënderajt.
Seti i katërt që prej fillimit solli dominancën nga ekipi i Skënderbeut duke shënuar barazimin me sete 2-2.
Vajzat e ekipit Skënderbeu morrën “superxhiro” në setin e 5 ,duke e mbyllur me rezultatin 9-15 dhe totalin me sete 2-3 në favor të tyre.
Në parket shpërthen festa e skuadrës korçare.
Kapitenia Elena Bego ngre lart për të dytin vit radhazi trofeun e Ligës Gjergj Kastrioti, ndërsa çmimi MVP i finales shkoi për amerikanen Williams, e cila po zhvillon një sezon të shkëlqyer me Skënderbeun.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.


Na ndiqni: