Atletika Korçare vendos të tjera rekorde/ Njihuni me super rezultatet e vendosura në Elbasan Arena…

Nga Krenar Myrteza:        
Sapo më erdhi një super lajm nga Kampionati i 85-të Kombëtar për të Rritur (dy ditor), i cili po zhvillohet në Elbasan Arena. Gara 400m, është rikthyer në jetë për Atletikën kombëtare dhe atë Korçare me SUPER REZULTATE!!!!

Stivi Kereku me rezultat (personal best) 49″20 dhe i pari në historinë e Atletikës Korçare në pistë Tartani (në mos gabojë).  
Ergi Manci Et’hem me rezultat 50″03🔥

Dhe ëmbëlsira e këtij kampionati për mua është talenti i ri i Klubit Shumë Sportësh Skënderbeu, vetëm 14 vjeç me rezultat 52″14 Ankel Jakupi :   
Urime Trajnerëve Olgerta Gjylapi & Romeo Xega, KRENAR PËR JU! 👏👏👏

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: