E fundit/ Tërmet 4.1 ballë në Greqi….

Një tërmet me magnitudë 4.1 ka ndodhur mbrëmjen e së mërkurës, në orën 22:55, në prefekturën Heraklion. Epiqendra e tërmetit, sipas zgjidhjes së Institutit Gjeodinamik, ndodhet 7 km në jug-jugperëndim të Moiras. Thellësia lindore ishte 8.9 kilometra.

Lëkundjet sizmike janë ndjerë në Heraklion dhe Moiras.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: