Beleri në burg, Dendias takon Olta Xhaçkën në Bruksel….

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias u takua gjatë takimit të sotëm të Këshillit të Punëve të Jashtëm të BE-së, me homologen shqiptare Olta Xhaçka. Ashtu siç ishte paralajmëruar, gjatë diskutimit është folur edhe për arrestimin e Fredi Belerit.

“Në margjinat e takimit të sotëm të BE në Bruksel, Nikos Dendias u takua me homologen e Shqipërisë Olta Xhaçka. Gjatë diskutimit u ngrit çështja për kryetarin e zgjedhur të Bashkisë Himare, Fredi Beleri”, shkruan ministria Greke.


Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: