Paralajmëron Artan Hoxha: “Politikanët të vishen trashë, nëse s’mbajnë burgun….shokët” s’të respektojnë kur je te 313-ta…

Gazetari Artan Hoxha ka reaguar përmes një postimi në FaceBook, në lidhje me arrestimin e kërkuar nga SPAK, ndaj ish-ministrit të Financave, Arben Ahmetaj. Ai ka hedhur një foto i veshur me xhup, duke kujtuar shprehjen e një avokati se “politikanët, duhet të vishen trashë këto kohë”. Dje u kërkua arrestimi i Ahmetajt, ndërsa gazetari Hoxha ka deklaruar sot se ai ka ikur jashtë.

Më duket se erdhi dita për tu veshur trashë???!!!

Tha mirë ai “bosi” i avokatëve: “Politikanët, duhet të vishen trashë këto kohë”….

Për ata që nuk e mbajnë dot burgun, mirë është të mos dorëzohen!!!

“Shokët”, të respektojnë më tepër kur je i lirë, (qoftë edhe në arrati) sesa kur përfundon në qelitë e 313-ës (te burgu i Durrësit, jo të gjithë janë të mirëpritur)….”, shkruan ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit "KorcaBlog.com" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.

Na ndiqni: